A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Васильківський центр дитячої та юнацької творчості Васильківської міської ради Київської області

Про музей

ХАРАКТЕРИСТИКА

музею декоративно-ужиткового мистецтва

Васильківського центру дитячої та юнацької творчості  

Васильківської міської ради Київської області

 

Музей декоративно-ужиткового мистецтва Васильківського центру дитячої та юнацької творчості створений з метою залучення дітей, учнівської молоді до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у них патріотизму, любові до рідного краю, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу. Він  був відкритий 07 квітня 2009 року. Ініціаторами створення музею декоративно-ужиткового мистецтва центру дитячої та юнацької творчості був колишній директор закладу Слободянюк Тетяна Андріївна та Турукіна Леся Володимирівна, керівник Народного художнього колективу «Школа писанкарства «Дивосвіт».

Експозиції музею розміщено  у двох кімнатах, загальною площею 34 кв. м

Музей складається з двох розділів:

  1. «Символіка орнаментів української писанки від кам’яної доби до сьогодення».
  2. «Куточок старожитностей побуту мешканців міста Василькова кінця ХІХ століття».

В першому розділі музею «Символіка орнаментів української писанки від кам’яної доби до сьогодення» представлені писачки, старі і більш сучасні, які використовуються для писання писанок, а також ряд демонстраційних стендів: «Послідовність роботи над писанкою (від білого яйця до писанки)», «Варіанти геометричного поділу поверхні писанки», «Символіка кольорів», «Символи, які використовуються на писанках». В даному розділі представлені композиції, які були створені вихованцями від моменту заснування Школи писанкарства «Дивосвіт» (1999 р.) і до сьогодення (2022 р.): «Берегиня», «Оберіг хлібороба», «Ми спитали журавля…», «Відродження», «Веснянки», «Сонячна Київщина», «Проміння віри та надії» (писанки, відтворені за гуцульськими мотивами), «Розкотились писанки та й по всьому світу» та інші.

У музеї є  спільні роботи вихованців Народного художнього колективу «Школа писанкарства «Дивосвіт» та гуртка «Художнє набивання на тканині» під назвою «Ой, кувала зозуленька, як цвіла калина, що найкраща писаночка – наша Україна», «А нашого цвіту та й по всьому світу», «Єднаємося довкола древа роду, з минулого несімо в майбуття любов і шану до свого народу на всіх стежинах нашого життя»; а також спільні роботи з вихованцями Народної творчої майстерні «Світ сувенірів» - «Сонце закликаємо - весну зустрічаємо», «Трипільські мотиви».

  Одне із головних місць займає карта України, на якій знаходяться зразки орнаментів вишивок і писанок, характерних для кожної області України.

Вчені знаходять перегуки орнаментів писанок із орнаментом вишивки та килимів, настінного розпису, кераміки, різьби по дереву, адже декоративні узори – це традиційні обереги, якими позначалося все довкола – тканини, стіни, дерево, посуд.

Загальна кількість  експонатів налічує: писанок на шкаралупі курячих яєць понад 1000, писанок гусячих – близько 80, страусових – близько 20, перепелиних - 17.  Вітрини скляні, кожен експонат має власне місце та етикетаж.

Значне місце в музейній експозиції  посідають роботи вихованців, виконані поєднанням традиційної воскової техніки розпису з  сучасними техніками обробки шкаралупи. Серед них є чимало світильників. Привертає увагу куточок робіт відомих майстрів України, де можна ознайомитися з різновидами декорованих яєць.

Другий розділ музею «Куточок старожитностей побуту мешканців міста Василькова кінця ХІХ століття». Його експозиція налічує 165 одиниць. Даний розділ оформлений у вигляді міні-хати з предметами побуту та меблів: старовинна скриня, ікони, прялка, дерев’яне корито, вишиті рушники, сорочка тощо, що є не тільки прикрасою музею, але і наглядним посібником для вивчення історії та музейних «мандрівок» в минуле століття. Також музей має колекцію ужиткових речей (сукня, фартух, рушник,  наволоки, скатертина, серветки), оздоблених ручною вибійкою олійними фарбами, яка була створена вихованкою Народної школи писанкарства «Дивосвіт».

  В дитячому активі виділена група екскурсоводів: Копцова Софія, Козак Олександр.

На базі музею діє Рада музею, керівники гуртків художньо-естетичного напряму проводяться екскурсії, навчальні та тематичні заняття, виховні заходи.

 

                                                                  

 

 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора