З історії
Від минулого до сьогодення
Історія Васильківського Центру дитячої та юнацької творчості сягає на початок 20 століття у 1922 рік, коли розпочав свою роботу дитячий будинок, при якому було створено групи юних спартанців, першим директором, (піонер вожатим), був Скачков Олександр Іванович. У 1920 році він вступив до комсомолу. З 1922 року почав свою роботу з організації гуртків у дитячому будинку. Створив стрілецький, військово-санітарний гуртки, гурток зв'язку, топографічний і фізкультурний. Минав час. До лав піонерів вступали все нові й нові діти. І в 1924 році піонерська організація міста Василькова вже налічувала 1500 чоловік.
У 1941 році директором став Зінгер Л.Г., який з початком війни пішов на фронт. Піонери збиралися в міському клубі, де фізруком був піонер клубу Тюнін Г.П., а масовиком - піонер клубу Гурта.
Одразу після відбуття па фронт Зінгера Л.Г. 25.06.1941 р. директором будинку піонерів було призначено Владімірова М.І.
З 15.03.1944 р. директором був Черницький В.Г. В будинку піонерів працювали гуртки: авіамодельний (усі роки гурток держав першість в районі і області), багато нагород, дипломів, кубків отримали діти, що займалися в цьому гуртку. Згодом почали працювати гуртки різних напрямків: музичний, танцювальний, фотогурток, художній, крою і шиття, в'язання, роботи по дереву, спортивний, вихованці яких теж нагороджувались неодноразово.
На жаль, відомості про керівників нашого закладу в повоєнні роки ми не змогли зібрати в повному обсязі - минуло багато часу. Лише за архівними даними (підшивками наказів по Васильківському районному відділу освіти) вдалось встановити, що з 1945 року директором будинку піонерів працювала Кондитерова М.М.
З 28.06.1946 року директор Айзенберг К.І.
З 28.07.1948 р. - директор Крупін Б.С.
У 1951р. - директор Сподаренко М.Н.
Документи тих років свідчать про те, що при Клубі піонерів (так став називатися наш заклад) проводились районні олімпіади художньої самодіяльності, в яких наші вихованці займали призові місця. Почав працювати гурток художньої самодіяльності.
З 1953 р. гуртки працювали 1 раз на тиждень по 2 год. Діти любили свій Будинок піонерів, бо його двері були відчинені щодня з 12 до 20 години без перерви. Після школи діти масово йшли до нас, заходили до ігротеки, де їх чекали ігри та розваги. В піонерській кімнаті дітей чекали підшивки газет, журналів, цікаві книги
З 26.02.1959 року директор - Гончаренко Лідія Флорівна, що організувала першу в республіці учнівську трудову бригаду, яка працювала по виготовленню цегли в с. Хлепча.
В 60-х роках наш заклад почав називатись Будинком піонерів.
З 1968 р. директором працювала Боровик- Шестакова Валентина Климівна, що докладала чимало зусиль в організації дозвілля школярів міста.
У 1979 році танцювальний колектив Будинку піонерів був у складі піонерського поїзду «Дружба» в Демократичній Республіці Німеччина. З 1 серпня 1980 року на базі Васильківського міського Будинку піонерів створено обласний Палац піонерів і школярів згідно рішення №148 від 17 березня 1980 року виконкому обласної Ради народних депутатів. Директором на той час була Панікарська Тетяна Григорівна. На рахунку обласного Будинку піонерів різноманітна „палітра" фестивалів, конференцій, благодійних концертів, акцій. Роботи гуртківців ОБП відзначилися призовими місцями. Так роботи гуртка української вишивки, керівник Ліва Б.Ф. були представлені в Монреалі, гурток ткацтва - керівник Баннік М.Р. - учасник Республіканської виставки народних ремесел. Гурток кераміки удостоєний диплома III ступеня головного комітету Виставки досягнень народного господарства СРСР.
З 1 вересня 1988 року директор Черненко Надія, що переїхала з Чорнобиля після аварії на АЕС, незабаром померла від невиліковної хвороби. Вже стало доброю традицією щороку, навесні в день народження Надії Черненко, проводити конкурс дитячої авторської пісні та віршів «І в пам'яті, і в серці».
З 1 вересня 1991 року директор Петрунчак Катерина Вікторівна.
З 15 серпня 1993 року згідно розпорядження представника президента І.М. Копитника № 354 від 25 серпня 1993 року обласний палац піонерів реорганізовано в Центр дитячої творчості.
З вересня 1999 року заклад очолювала Слободянюк Тетяна Андріївна, відмінник освіти України, кавалер нагрудного знака «Софія Русова», лауреат Київської обласної премії «За заслуги в галузі освіти». Тетяна Андріївна працювала у закладі майже п’ятдесят років, за цей час Васильківський ЦДЮТ увійшов до списку найбільших позашкільних закладів України, став володарем «Кришталевого кубка» Обласного рейтингу успішності «Лідер позашкільної освіти першого десятиліття ХХІ століття», переможцем Всеукраїнського конкурсу «Флагмани освіти України».
З вересня 2021 року посаду директора Васильківського центру дитячої та юнацької творчості очолює Гаркавенко Олена Вікторівна.
Головна мета діяльності центру – забезпечення доступності для дітей та підлітків повноцінної позашкільної освіти, створення умов для самовизначення та самореалізації кожної особистості. Колектив не зупиняється на досягнутому, працює під гаслом «Найвища винагорода у роботі – щасливі очі дітей».